Dr hab. Tomasz Dudek, prof. UR w komisji XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W dniu 13 kwietnia 2024r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyły się eliminacje etapu okręgowego (podkarpackiego) XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Olimpiada ta jest uznanym w Polsce konkursem dla uczniów szkół średnich wszystkich typów z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska oraz zagadnień społeczno-gospodarczych związanych z tą tematyką. Na każdym etapie eliminacji od uczestników wymagana jest znajomość aktualnych doniesień związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym zarówno w Polsce jak i na świecie. Finaliści i laureacie etapu centralnego otrzymują indeksy bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunki przyrodnicze oraz związane z ochroną i kształtowaniem środowiska. Do prac komisji XXXIX OWE po raz kolejny został zaproszony dr hab. inż. Tomasz Dudek, prof. UR, kierownik Zakładu Agroekologii i Użytkowania Lasu UR.

W województwie podkarpackim do etapu szkolnego XXXIX edycji olimpiady przystąpiło 1687 uczniów z 89 szkół ponadgimnazjalnych, z których do etapu okręgowego zostało zakwalifikowanych 48 uczestników z 22 szkół, z 12 powiatów województwa podkarpackiego.