Drużyna studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego wzięła udział w trzeciej edycji zawodów Agro Games

Agro Games to organizowany przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego konkurs wiedzy dla studentów kierunków rolniczych. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział dziesięć uczelni zrzeszonych w Forum Uczelni Przyrodniczych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych. Studenci rywalizują w trzech kategoriach: indywidualnym teście wiedzy, oraz zadaniach teoretycznych i praktyczny rozwiązywanych zespołowo. Zagadnienia konkursowe obejmują corocznie tematykę produkcji roślinnej, nawożenia i środowiska, techniki rolniczej, ochrony roślin, produkcji zwierzęcej i ekonomiki rolnictwa. Konkurs był połączony ze zwiedzaniem Stacji Doświadczalnej Instytutu Rolnictwa im. prof. Mariana Górskiego w Skierniewicach, oraz arboretum Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie.

Uniwersytet Rzeszowski reprezentowała drużyna studentów kierunku rolnictwo w składzie: Aleksandra Sanocka-Lonc, Kamil Foryś, Maciej Łoś i Szymon Wielgosz.

Wraz z nimi w konkursie uczestniczyła kadra INROiKŚ: Dyrektor prof. dr hab. Jadwiga Stanek-Tarkowska, Zastępca Dyrektora, Kierownik kierunku rolnictwo, dr inż. Dagmara Migut oraz opiekun Koła Naukowego Rolników dr Karol Skrobacz.