Studenci i pracownicy UR wzięli udział w III Otwartym Sadzeniu Lasu w Nadleśnictwie Głogów

W dniu 18.04 2024 odbyło się wydarzenie edukacyjne pn. „III Otwarte sadzenie lasu w Nadleśnictwie Głogów”, na gruntach w zarządzie Nadleśnictwa Głogów. Akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem osób prywatnych, szkół i licznych instytucji pożytku publicznego oraz innych podmiotów.  Celem akcji było przybliżenie podstawowych informacji na temat pracy leśników, a w szczególności działań związanych z sadzeniem lasu. W tym wydarzeniu uczestniczyli również pracownicy UR wraz z przedstawicielami Studenckiego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju, działającego przy Zakładzie Podstaw Rolnictwa i Gospodarki Odpadami. Jesteśmy dumni z każdego posadzonego drzewka i mamy nadzieję, że włączając się w akcję sadzenia lasu, pozytywnie zarazimy innych.