Warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół średnich

Gośćmi Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska często bywają także licealiści. W poniedziałek, 15.01.2024 roku w zajęciach dedykowanych uczniom szkół średnich wzięli udział uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Swoją wizytę w Zakładzie Ekologii i Ochrony Środowiska rozpoczęli od wysłuchania wykładu prof. dr hab. Krzysztofa Kukuły pt. "Ekologia stosowana, czyli jak skutecznie chronić środowisko". Następnie, na warsztatach, szukali odpowiedzi na pytanie „Jak znaleźć pożywienie, a samemu nie zostać zjedzonym?", przyglądając się relacji drapieżnika i ofiary oraz zgłębiając sztukę kamuflażu wśród zwierząt. Warsztaty poprowadziły dr hab. Aneta Bylak, prof. UR i dr Natalia Kochman-Kędziora.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie dopytywali nie tylko o ciekawostki związane z warsztatami, ale także życie studenckie na kampusie Zalesie UR.