Delegacje Naukowców z dwóch rumuńskich uniwersytetów: University of Galati oraz University of Oradea

W bieżącym tygodniu w Naszym Instytucie gościliśmy delegacje z dwóch rumuńskich uniwersytetów: University of Galati w osobach Pani Dziekan Wydziału Technologii Żywności Prof. Gabriela Bahrim i dr Leontina Grigore - Gurgu oraz University of Oradea w osobach prof. Simona Vicas i dr Adrian Timar.
Goście odbyli spotkanie z Panem Dyrektorem prof. UR Ireneuszem Kapustą, który zaprezentował działalność i bazę naukową naszego Insytutu.
Ponadto złożyli wizytę w Katedrze Bioenergetyki, Analizy Żywności i Mikrobiologii oraz Zakładzie Chemii i Toksykologii Żywności, gdzie spotkali się z prof. Małgorzatą Dżugan.
Podczas wizyty omawiano wspólne plany badań naukowych oraz wymiany akademickiej.