Noc Biologów 2024

12 stycznia 2024 roku odbyła się XIII Ogólnopolska akcja „Noc Biologów”.
Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia były „Tajemnice życia od komórek do biosfery”.
Organizatorem akcji był Instytut Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przygotowanie Nocy Biologów włączyli się również pracownicy, studenci i doktoranci Kolegium Nauk Przyrodniczych, Kolegium Nauk Medycznych oraz Instytutu Archeologii. W sumie w wydarzenie zostało zaangażowanych ponad 140 osób. Dla ponad 700 entuzjastów nauk biologicznych czekało 5 wykładów plenarnych, 54 warsztaty i laboratoria oraz 14 pokazów. Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia, m.in. Koła Naukowe Przyrodników Uniwersytetu Rzeszowskiego , Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz", Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, Wystawy Eksploratorium, Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza", sklepu zoologicznego Zoo Iguana, czy animatorów Krainy Podkowca.

Koordynator Nocy Biologów składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwijania pasji przyrodniczych podczas Nocy Biologów, w szczególności niezastąpionym studentom kierunku Biologia.

Do zobaczenia za rok, na XIV Ogólnopolskiej akcja „Noc Biologów”. Nie może Was zabraknąć.