Filtruj wyniki

Gratulacje dla dr inż. Małgorzaty Karbarz za prestiżową nominację!

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu OPUS 22 realizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dwoje naukowców z Instytutu Biologii i Biotechnologii KNP Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymało środki na realizację swoich projektów badawczych.

Miło nam jest poinformować, że dnia 29 kwietnia 2022 roku Rada Dyscypliny nauki biologiczne Uniwersytetu Gdańskiego podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplinie nauki biologiczne dr Justynie Ruchała.

widok dwóch bioreaktorów

Profesor Patryk Fickers z Instytutu Microbial Processes and Interactions (MiPI) University of Liège - Gembloux Agro-Bio Tech w Belgii wygłosi cykl wykładów.

Pracownicy Instytutu Biologii i Biotechnologii dr Leszek Potocki, mgr inż. Bernadetta Oklejewicz oraz studentka II roku studiów magisterskich kierunku Biotechnologia Pani inż. Aleksandra Baran otrzymali patent.

Troje studentów kierunku biotechnologia realizuje projekty naukowe z zakresu immunologii w Zakładzie chemii medycznej Wydziału Medycyny Translacyjnej na Uniwersytecie w Lund pod Kierunkiem Prof. Anny Blom.

zapis parametrów hodowli

Instytut Biologii i Biotechnologii wyposażony w bioreaktory do pilotażowych badań na mikroorganizmach

Decyzją z dnia 20 listopada 2020 roku projekt badawczy realizowany pod kierownictwem prof. dr hab. Andriya Sybirnyego z Instytutu Biologii i Biotechnologii w Kolegium Nauk Przyrodniczych otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki.