Filtruj wyniki
Cykl wykładów "Bioróżnorodność ekosystemów lądowych w zmieniającym się świecie"

W piątek 21 kwietnia 2023 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu wykładów otwartych: „Bioróżnorodność ekosystemów lądowych w zmieniającym się świecie” organizowane przez Instytut Biologii UR.

Dnia 16 listopada 2022 Rada Naukowa Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora nauk ścisłych i przyrodniczych mgr Rafałowi Czechowskiemu.

W dniach 9 kwietnia i 28 maja 2022 r. Instytut Biologii i Biotechnologii gościł młodych pasjonatów nauki w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.

Miło nam jest poinformować, że dnia 29 kwietnia 2022 roku Rada Dyscypliny nauki biologiczne Uniwersytetu Gdańskiego podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplinie nauki biologiczne dr Justynie Ruchała.

Światowy Dzień Chorób Rzadkich Na znak solidarności z chorymi oraz ich rodzinami na całym świecie podświetla się budynki instytucji publicznych w trzech kolorach: zielony, różowy i niebieski (symbol chorób: układu nerwowego, metabolicznych i genetycznych).

Z okazji Międzynarodowego Dnia chorób Rzadkich IBB PAN organizuje bezpłatna konferencję online.

Noc Biologów miała miejsce 14.01. 2022 roku a na stronach różnych szkół i organizacji wciąż pojawiają się relacje w których uczestnicy akcji dzielą się swoimi wrażeniami.

Innowacyjne i pierwsze pilotażowe szkolenie z zakresu chirurgii oka zakończone sukcesem.