Aktualności / News

APPteka Serviera

Nasi studenci- Hubert Kubis i Marcelina Kwilosz zaprojektowali apkę na telefon podającą (po zeskanowaniu kodu leku) szczegóły odnośnie jego dawkowania, interakcji i przechowywania. System będzie przypominał również o zażyciu kolejnej dawki oraz ile dawek pozostało do końca kuracji. Dodatkowym profitem posiadania takiej aplikacji będzie informowanie na bieżąco o przeterminowaniu się danego leku oraz sposobach jego utylizacji. Program będzie umożliwiał również znalezienie najbliższej apteki oraz sprawdzenie aktualnej dostępności danego lekarstwa w Polsce. Ponad to przypomni o konieczności uzyskania nowej recepty na dalsza kurację.

Projekt stworzony przez studentów uzyskał uznanie w konkursie firmy Servier, czego dowodem jest zaproszenie Marceliny i Huberta na spotkanie rekrutacyjne dotyczące stażu w laboratoriach działu Pharmacovigilance tej firmy.

Gorąco gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych Wychowanków