Aktualności / News

Decyzja o przyznaniu patentu / Decision to grant a patent

Urząd Patentowy RP po rozpatrzeniu zgłoszenia P.440407 udzielił patentu na wynalazek pt.: Nowy szczep mikroalg Parachlorella kessleri DB1 zdolny do wydajnej produkcji niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz beta-glukanów dla UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO oraz PODKARPACKIEGO CENTRUM INNOWACJI. Autorami patentu są: dr Daniel Broda, dr hab. inż. Ewa Szpyrka, dr Ewelina Kuna, mgr inż. Bartosz Jagusztyn oraz dr inż. Magdalena Słowik Borowiec,.

Wynalazek powstał jako rezultat projektu finansowanego przez PCI.

Serdeczne gratulacje dla autorów!

The Patent Office of the Republic of Poland, after considering application P.440407, granted a patent for the invention titled: A new strain of microalgae Parachlorella kessleri DB1 capable for efficient production of essential fatty acids and beta-glucans for the UNIVERSITY OF RZESZÓW and PODKARPACKIE CENTER OF INNOVATION. The authors of the patent are: Daniel Broda, PhD., Ewa Szpyrka BEng, PhD, DSc., Ewelina Kuna, PhD., Bartosz Jagusztyn, Msc. BEng. and Magdalena Słowik Borowiec, PhD. Eng. .

The invention was the result of a project financed by PCI.

Hearty congratulations to authors!