Aktualności / News

Instytut Biotechnologii UR wyposażony w Analizator Seahorse XF Mini Agilent / The Institute of Biotechnology UR equipped with Seahorse XF Mini Agilent Analyzer

Instytut Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego został wyposażony w nową aparaturę badawczą do pomiaru aktywności metabolicznej komórek w czasie rzeczywistym Seahorse XF Mini.  Analizator Seahorse XF Mini Agilent mierzy nie tylko oddychanie mitochondrialne, ale także przebieg procesu glikolizy oraz syntezę ATP żywych komórek.

Zakup został dokonany ze środków Narodowego Centrum Nauki programu OPUS22 w ramach projektu nr 2021/43/B/NZ7/02129 zatytułowanego „Nanoplatforma senolityczna oparta na nanowłóknach elektroprzędzonych dostarczająca pochodne nutraceutyków w celu usunięcia komórek nowotworu raka piersi z zaindukowanym przez chemioterapeutyki starzeniem” .

The Institute of Biotechnology at the University of Rzeszow has been equipped with a new research instrument for real-time measurement of cell metabolic activity, the Seahorse XF Mini.  Agilent's Seahorse XF Mini analyzer measures not only mitochondrial respiration, but also the course of glycolysis and ATP synthesis of living cells.

The purchase was made with funds from the National Science Center's OPUS22 program under Project No. 2021/43/B/NZ7/02129 entitled "Electrospun nanofiber-based senolytic nanoplatform delivering nutraceutical derivatives to remove chemotherapeutic-induced senescence of breast cancer tumor cells" .