Aktualności / News

Mamy kolejny patent / We have another patent

Urząd Patentowy RP po rozpatrzeniu zgłoszenia P.434285 udzielił patentu na wynalazek pt.: Sposób przygotowania próbek materiału roślinnego i gleby do analizy wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych dla UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO oraz PODKARPACKIEGO CENTRUM INNOWACJI. Autorami patentu są dr inż. Magdalena Słowik Borowiec, dr hab. Inż. Ewa Szpyrka oraz dr inż. Magdalena Podbielska.

Wynalazek dotyczy opracowania metody przygotowania próbek do analizy zanieczyszczeń środowiska. Metoda ta jest szybsza od powszechnie stosowanych, przyjazna dla środowiska, a także mniej pracochłonna.

Wynalazek powstał jako rezultat projektu finansowanego przez PCI.

Serdeczne gratulacje dla dr hab. inż. Ewy Szpyrki, dr inż. Magdaleny Podbielskiej oraz dr inż. Magdaleny Słowik Borowiec!

The Patent Office of the Republic of Poland, after considering application P.434285, granted a patent for the invention titled: Method of preparing samples of plant material and soil for the analysis of polycyclic aromatic hydrocarbons for the UNIVERSITY OF RZESZÓW and PODKARPACKIE CENTER OF INNOVATION. The authors of the patent are: Magdalena Słowik Borowiec, PhD. Eng., Ewa Szpyrka BEng, PhD, DSc. and Magdalena Podbielska BEng, PhD.

The invention concerns the development of a method for preparing samples for the analysis of environmental pollutants. This method is faster than commonly used, environmentally friendly and less labor-intensive.

The invention was the result of a project financed by PCI.

Hearty congratulations to Ewa Szpyrka BEng, PhD. DSc., Magdalena Podbielska PhD. Eng., and Magdalena Słowik Borowiec PhD. Eng.!