Aktualności / News

Noc Biologów 2024

W miniony piątek (12.01.2024 r.) studenci z Studenckiego Koła Naukowego Bio-Tech i pracownicy Instytutu Biotechnologii wzięli udział w wydarzeniu Noc Biologów zorganizowanym przez Instytut Biologii.

W tym roku część warsztatową imprezy zdominowały mikroalgi. Można było poznać różne gatunki glonów oraz sposób ich hodowli w fotobioreaktorach. Studenci prezentowali również swoje autorskie prototypy takich bioreaktorów wykonane z dostępnych w sklepach materiałów.

W ramach pokazów prezentowaliśmy metody barwienia bakterii, rodzaje bakterii oraz podłoży, na których je hodujemy. Było to bardzo ciekawe przeżycie dla uczniów ze szkoły podstawowej. Następnie anatomię człowieka w skali makro (model dydaktyczny) oraz mikro (preparaty mikroskopowe tkanek oraz atlasy histologiczne) poznawali odwiedzający nas uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz inni uczestnicy. Przez cały czas na sali panował ruch i mieliśmy liczne grono oglądających, pytających i dyskutujących o anatomii i histologii 🙂

Ale to nie wszystko... Na korytarzach budynku nasze koleżanki-chemiczki oraz studentki prezentowały doświadczenia chemiczne a SKN Bio-Tech miało również pokazy fizyko-chemiczne.

Jako jedna z ostatnich grup zakończyliśmy tegoroczną Noc Biologów i szczęśliwi z zainteresowania uczestników rozjechaliśmy się do domów :)