Aktualności / News

Studenckie Koło Naukowe „Bio-Tech” uczestnikami Pikniku Nauki „Eksploracje” / Student Scientific Group "Bio-Tech" participants in the Science Picnic "Explorations".

20 maja odbył się kolejny już Piknik Nauki „Eksploracje”, na którym nie mogło zabraknąć studentów ze Studenckiego Koła Naukowego „Bio-Tech”. Każdy, kto odwiedził stoisko „Bio-Tech”, mógł poznać hollywoodzki sposób na powstanie sztucznej krwi, odpowiedzieć sobie na pytanie ,,Czy każdy cukier jest słodki?”, pooglądać barwne doświadczenia chemiczne, wyjść na bliskie spotkanie nanotechnologii w kontakcie z ferromagnetykiem, a także poznać od podszewki pracę biotechnologa, przyglądając się różnym pożywkom bakteryjnym czy oglądając mikroalgi pod mikroskopem. Studenci z przyjemnością dzielili się swoimi pasjami i zainteresowaniami z wizytującymi ich stanowisko. Specjalnym gościem stanowiska „Bio-Tech” był Pan Prezydent Miasta Rzeszowa. Dla śmiałków, którzy znali odpowiedzi na najtrudniejsze pytania członkowie koła naukowego przygotowali drobne upominki.

On May 20, another Science Picnic "Explorations" was held, at which students from the Student Scientific Group "Bio-Tech" could not be absent. Everyone who visited the "Bio-Tech" booth could learn about the Hollywood method of creating artificial blood, answer the question "Is all sugar sweet?", watch colorful chemical experiments, come out for a close encounter between nanotechnology and ferromagnetics, and get an inside look at the work of a biotechnologist by looking at various bacterial media or watching microalgae under the microscope. The students enjoyed sharing their passions and interests with visitors to their desk. The special guest of the "Bio-Tech" desk was the Mayor of the City of Rzeszow. For the courageous ones who knew the answers to the most difficult questions, members of the scientific Group "Bio-Tech" provided small gifts.