CAPABLE: międzynarodowe szkolenie dla doktorantów w ramach Programu Uniwersytetów Morza Bałtyckiego

Informujemy, że w ramach Programu Uniwersytetów Morza Bałtyckiego (BUP) otwarto nabór na szkolenie CAPABLE (Common Academic Practices and Abilities in Learning for Research) 2024. Jest to akcja skierowana do doktorantów uczelni biorących udział w BUP, w tym do doktorantów z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Szkolenie to będzie składać się z trzech części:
· seria seminariów online
· konferencja doktorantów w Uppsali
· kurs online z pedagogiki akademickiej.
Cykl seminariów online: w okresie od września do listopada 2024 r. przyjęci doktoranci zostaną zaproszeni do udziału w czteroczęściowej serii seminariów, skupiających się na technikach i rozwoju akademickim. Każde seminarium będzie trwało dwie godziny i będzie prowadzone online za pomocą aplikacji ZOOM. Od przyjętych studentów oczekuje się aktywnego udziału w seminarium, które obejmie wykłady, dyskusje i ćwiczenia.
Wstępne tematy:
Seminarium 1: Metody badawcze, innowacje i startupy
Seminarium 2: Pisanie akademickie (odniesienia, styl itp.)
Seminarium 3: Metodyka przygotowania artykułów naukowych i numerów czasopism
Seminarium 4: Prezentacje naukowe w internecie i w życiu codziennym, prezentacja popularnonaukowa

Konferencja doktorantów w Uppsali: wszyscy zaakceptowani doktoranci wezmą udział w czterodniowej konferencji na Uniwersytecie w Uppsali, podczas której będą przekazywać i otrzymywać uwagi na temat własnej pracy, a także otrzymają uwagi od starszych ekspertów w swojej dziedzinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 listopada 2024 r. Szkolenie obejmie także warsztaty z myślenia projektowego, sesje prezentacji naukowych, możliwości publikacji oraz wydarzenie networkingowe z lokalnymi doktorantami i badaczami. Wszyscy studenci otrzymają pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia, ukraińscy studenci otrzymają także wsparcie finansowe na podróże w ramach projektu.

Wstępny program konferencji (pdf).

Kurs pedagogiczny dla doktorantów: wszyscy przyjęci doktoranci mogą uczestniczyć w kursie online pedagogiki w szkolnictwie wyższym. Kurs będzie prowadzony w semestrze wiosennym 2025 roku i będzie obejmował wykłady online, seminaria i indywidualne refleksje.

Zgłoszenia: ostateczny termin składania aplikacji to 5 maja 2024.

Formularz zgłoszeniowy dla studentów z Ukrainy.

Formularz zgłoszeniowy dla pozostałych studentów.