Pierwsze posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej - Panel Nauk Rolniczych

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 13.04.2021 miało miejsce pierwsze posiedzenie Panelu Nauk Rolniczych Rady Społeczno-Gospodarczej Kolegium Nauk Przyrodniczych.

W spotkaniu uczestniczyli liczni przedstawiciele przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, w tym:

• Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.
  • Agromasz Serwis Sp. z o.o. z siedzibą Domaradzu
  • B-Consulting Bartłomiej Gębarowski
  • Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Przecławiu
  • Centrum Promocji Biznesu
  • HugeTECH Sp. z o.o.
  • IK Pracownia Architektury Krajobrazu
  • INNpuls z o.o.
  • Makarony Polskie SA Zakład produkcyjny w Rzeszowie
  • Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.
  • Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie
  • Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie
  • Olimp Laboratories Sp. z o.o.
  • Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej
  • Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.
  • Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
  • SIEGMA-CONSULT Sp. z o.o.
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia"
  • Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia
  • Vianat Spółka z o.o.
  • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie
  • Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw "VORTUMNUS" Sp. z o.o.

Pani Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych prof. dr hab. Idalia Kasprzyk powitała uczestników i krótko przedstawiła zmiany organizacyjne jakie nastąpiły na uczelni w 2019 roku, poinformowała o zatwierdzeniu regulaminu Rady przez JM Rektora oraz przypomniała cele i sposób jej funkcjonowania. Na Wiceprzewodniczącego Panelu Nauk Rolniczych Rady Społeczno-Gospodarczej Pani Prorektor powołała dra hab. prof. UR Łukasza Jurczyka.

Następnie zaprezentowano obszary współpracy z gospodarką w ramach Instytutu Technologii Żywności i Żywienia oraz Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska, działalność uniwersyteckiej spółki celowej InventUR oraz aktualne nabory umożliwiające pozyskanie środków unijnych dla przedsiębiorców m.in. w ramach konsorcjum z jednostkami naukowymi.

Na posiedzeniu Panelu Nauk Rolniczych Rady Społeczno-Gospodarczej przedstawiono również ofertę dydaktyczną w obszarze nauk rolniczych (3 kierunki: Technologia żywności i żywienie człowieka, Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, Rolnictwo) oraz poddano ją pod dyskusję ekspertów - praktyków danych branż w celu dostosowania kształcenia do potrzeb do rynku pracy.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i cenne opinie.