IV Posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Kolegium Nauk Przyrodniczych UR

19 czerwca 2024 r. odbyło się IV Posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Panelu Nauk Inżynieryjno-Technicznych, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Panelu Nauk Rolniczych oraz zaproszeni goście reprezentujący uzdrowiska, parki narodowe i krajobrazowe, samorządy, centra biznesu oraz sektor gospodarki odpadami.

Pani prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych UR i Przewodnicząca Rady Społeczno-Gospodarczej, przedstawiła możliwości współpracy Kolegium Nauk Przyrodniczych UR w ramach projektu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości - Doskonałe Podkarpacie - kompleksowe badania środowiska w Uniwersytecie Rzeszowskim na rzecz regionu.”

Pani Joanna Gumienna, menedżer ds. komercjalizacji Podkarpackiego Centrum Innowacji, zaprezentowała możliwości współpracy oraz nowo ogłoszone konkursy organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Bartosz Jadam, prezes InventUR oraz dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Transferu Technologii, omówił możliwość współpracy naukowej i badawczej pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim, InventUR sp. z o.o. a przedsiębiorstwami.

Kolejnym punktem posiedzenia, po krótkiej zapowiedzi Pani dr Anny Szpili, Prodziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych UR, było zaprezentowanie nowo utworzonych kierunków w Kolegium Nauk Przyrodniczych. Przedstawione kierunki to: bezpieczeństwo i certyfikacja żywności – dr Agata Pawłowska, menedżer rozwoju produktu – dr inż. Greta Adamczyk, nanotechnologia – dr Stanisław Adamiak, optometria – dr hab. Józef Cebulski, prof. UR.

Posiedzenie zakończyło się owocnymi rozmowami między przedsiębiorcami a naukowcami. W miłej i przyjaznej atmosferze omawiano możliwości współpracy które mogą przynieść korzyści obu stronom.