Kolegium Nauk Przyrodniczych aktywne w konkursach i olimpiadach

W dniu 9.04.2022 r. w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie odbyły się eliminacje etapu okręgowego (podkarpackiego) XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, której przewodniczącym był dr hab. inż. Tomasz Dudek, prof. UR, Kierownik Zakładu Agroekologii i Użytkowania Lasu z Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska. Olimpiada ta to uznany w Polsce konkurs dla uczniów szkół średnich, gdzie od uczestników wymagana jest znajomość aktualnych doniesień związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym zarówno w Polsce jak i na świecie. Finaliści i laureaci etapu centralnego otrzymują indeksy bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunki przyrodnicze oraz związane z ochroną i kształtowaniem środowiska.

Natomiast w dniu 26.04.2022 r. zorganizowany został Wojewódzki Konkurs Tematyczny „Podkarpacki Baltie 2022” przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie we współpracy z Instytutem Informatyki UR. W konkursie wzięło udział 60 najlepszych uczniów szkół podstawowych z całego Podkarpacia. Konkurs dotyczył umiejętności programowania w środowisku programowania wizualnego Baltie. Serdecznie gratulujemy uczestnikom dużej wiedzy i umiejętności programowania i logicznego myślenia.