Nagroda ELSEVIER za 2021 rok

Uniwersytet Rzeszowski po raz kolejny otrzymał nagrodę ELSEVIER Research Impact Leaders Awards w kategorii Agricultural Sciences. Pani prof. dr hab. Idalia Kasprzyk odebrała nagrodę ELSEVIER za rok 2021 z rąk Pana Tomasza Psonka, Research Solutions Director for CEE, Elsevier oraz Pana Bartłomieja Więckowskiego, Customer Consultant, Research Intelligence, Elsevier.

Research Impact Leaders Award, przyznana po raz pierwszy w roku 2016, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. To wyraz uznania dla instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki. W tym roku dyplomy oraz pamiątkowe statuetki zostały wręczone podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Poznaniu.

W tym roku nagrody przyznano w sześciu kategoriach:

Agirculture Sciences
Uniwersytet Rzeszowski
Wyróżnienia: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Engineering and Technologies
Akademia Górniczo-Hutnicza
Wyróżnienia: Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska
Humanities
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Wyróżnienia: Uniwersytet SWPS, Uniwersytet Szczeciński
Medical Sciences
Wyróżnienia: Gdański Uniwersytet Medyczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny