Naukowcy z UR oraz PRz opracowali technologię, która może zwiększyć wydajność działania paneli fotowoltaicznych

Powłokę wydłużającą pracę paneli fotowoltaicznych opracowali naukowcy z podkarpackich uczelni. Projekt otrzymał blisko 200 tys. dofinansowania w ramach Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Z każdym miesiącem wzrasta zapotrzebowanie na wysokowydajne, tanie i szeroko dostępne systemy produkujące energię elektryczną z zachowaniem pełnej troski o ochronę środowiska. W ostatnich latach najpopularniejszą formą takiego systemu są ogniwa fotowoltaiczne, montowane zarówno na budynkach domów jednorodzinnych, użyteczności publicznej, jak i w formie farm fotowoltaicznych.

Liderem zespołu naukowego z ramienia Uniwersytetu Rzeszowskiego jest Pani dr hab. Małgorzata Pociask – Biały, prof. UR z Instytutu Inżynierii Materiałowej KNP.

Więcej informacji na stronie PCI

Źródło: www.pcinn.org