Posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Umiędzynarodowienia podczas KRUP na UAM

12 maja, w Sali Senatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Umiędzynarodowienia podczas Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

W posiedzeniu uczestniczyła prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych - jako stały przedstawiciel Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Komisji, dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG, prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Gdańskiego.

Tematem posiedzenia były mikropoświadczenia i ich wpływ oraz znaczenie dla internacjonalizacji, a także wyzwania stojące przed podwójnym dyplomowaniem. Dyskusja dotyczyła również współpracy międzynarodowej, inicjatyw dydaktycznych realizowanych w ramach EUI.

Fot. Martyna Płaczek (UAM)