Studenci Architektury Krajobrazu zgłębią tajniki projektowania pól golfowych

Z radością informujemy, że podpisana została umowa o współpracy w zakresie dydaktycznym z Polem Golfowym „Dwa Stawy” w Trzcianie koło Rzeszowa.

W ostatnim roku akademickim odbyły się pilotażowe zajęcia, na których nasi studenci studiów magisterskich mogli zgłębić tajniki projektowania pól golfowych. W środowisku architektów krajobrazu dosyć powszechnie uważa się, że projektowanie pól golfowych należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań. Od projektantów wymaga się wszechstronnej i głębokiej wiedzy oraz sporego doświadczenia. Gra w golfa jest urzekającym sposobem spędzania czasu na łonie natury.

Dzięki zawartej umowie nasi studenci mają okazję wypracować warsztat projektowy dotyczący pól golfowych poprzez:
• regularny kontakt w ramach konsultacji projektowych z właścicielami pola golfowego, graczami golfa, instruktorami golfa,
• podjęcie wyzwania projektu rozbudowy istniejącego pola golfowego,
• poznanie podstaw gry w golfa, co jest niezbędne aby dobrze projektować pola golfowe.

Projektowanie pól golfowych to nie tylko ogromne wyzwanie projektowe, ale także niecodzienna przygoda, w trakcie której nasi studenci nabywają nowe kwalifikacje i doświadczenie.