Student kierunku fizyka w KNP wśród stypendystów MEiN

Niezmiernie miło nam poinformować, że student 2 roku, drugiego stopnia kierunku fizyka - Damian Roczkowski otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na kierunku fizyka na rok akademicki 2022/2023. Kwota stypendium wynosi 17 000,00 złotych i jest nagrodą dla najlepszych i wyróżniających się studentów.

Damian Roczkowski jest magistrantem dr hab. Józefa Cebulskiego, prof. UR, a temat jego pracy magisterskiej brzmi: „Wykorzystanie spektroskopii podczerwieni do różnicowania chorób tkanek pochodzących z gradówek i chorób towarzyszących”. Promotorem pomocniczym pracy jest dr n. med. Aneta Lewicka-Chomont.
Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego złożyli łącznie 31 wniosków, a 19 z nich otrzymało stypendium.
Minister Edukacji i Nauki przyznał 414 stypendiów w dziedzinach nauki, sportu i sztuki. Damian Roczkowski otrzymał je jako 1 z 9 studentów reprezentujących fizykę.
Więcej informacji o Stypendiach Ministra można znaleźć na stronie internetowej MEiN