Udział dra hab. Tomasza Dudka, prof. UR w naradzie szkoleniowej pracowników RDLP

W dniach 7-9.12.2022 miała miejsce narada szkoleniowa dla pracowników nadleśnictw, podczas której na zaproszenie dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, w roli eksperta wystąpił dr hab. inż. Tomasz Dudek, prof. UR z Zakładu Agroekologii i Użytkowania Lasu oraz wygłosił referat pt. "Lasy a społeczeństwo".
W naradzie zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem uczestniczyli pracownicy prowadzący zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, m.in. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, pracownicy Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Przemyślu oraz grupa naukowców różnych specjalności. Ochrona przyrody, w tym również w aspekcie społecznym jest bardzo ważnym elementem gospodarki leśnej.