Uniwersytet Rzeszowski bierze udział w projekcie "Sustainable protected areas as a key value for human well-being – GREENHEALTH"

Województwo Podkarpackie jest partnerem w projekcie "Sustainable protected areas as a key value for human well-being – GREENHEALTH", który jest realizowany w ramach Programu Interreg Europa 2021-2027.

W projekcie bierze udział 8 partnerów z Europy. Jednostką reprezentującą Polskę jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Celem GREENHEALTH jest wzmocnienie różnorodności biologicznej regionów Unii Europejskiej poprzez poprawę zarządzania europejskimi obszarami chronionym.

Uniwersytet Rzeszowski został włączony do ww. projektu jako interesariusz zewnętrzny na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawicielem Uniwersytetu jest prof. dr hab. Idalia Kasprzyk - Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych.