Uniwersytet Rzeszowski partnerem Konsorcjum „The Polish Electron-Ion Collider Group”

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Rzeszowski został partnerem Konsorcjum „The Polish Electron-Ion Collider Group” utworzonego w celu współpracy polskich instytucji dotyczącej projektu Electron-Ion Collider (EIC) w Brookhaven National Laboratory (BNL) w Stanach Zjednoczonych. Przedstawicielem Uniwersytetu Rzeszowskiego w Radzie Naukowej tego Konsorcjum jest Pani dr hab. Marta Łuszczak, prof. UR, Dziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych.

Celem ogólnym Konsorcjum EIC-PL jest integracja prac badawczych, rozwojowych, edukacji i promocji związanych z uczestnictwem w projekcie EIC. Koordynatorem Konsorcjum PL-EIC jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Lista członków Konsorcjum

• Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)
  • Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk (IFJ PAN)
  • Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ)