Wykład Przedstawiciela Agencji Nasiennej sp. z o.o. w ramach PTA

Wykład otwarty pt. „Wpływ działań Agencji Nasiennej na rozwój rolnictwa w kontekście wykorzystania do siewu odmian chronionych wyłącznym prawem” odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim w kampusie Zalesie (budynek D9), w dniu 23 listopada 2021 r. Prelegentem była mgr Monika Kawczyńska - audytor Agencji Nasiennej sp. z o.o. w Lesznie.

Organizatorem spotkania prowadzonego w formie hybrydowej było Polskie Towarzystwo Agronomiczne Oddział w Rzeszowie, działające przy Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prelegentka przedstawiła uwarunkowania prawne dotyczące obrotu materiałem siewnym, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wyłącznego prawa do odmian roślin na terenie Polski. Obecni na spotkaniu mieli możliwość konsultacji z audytorem i rozwiania wątpliwości dotyczących chronionych gatunków.