XVI edycja Rzeszowskiej Konferencji Młodych Fizyków w Instytucie Nauk Fizycznych KNP

W dniu 2 czerwca 2023 w Kolegium Nauk Przyrodniczych odbyła się XVI edycja Rzeszowskiej Konferencji Młodych Fizyków, organizowanej pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Fizycznego z oddziałem w Rzeszowie, Kolegium Nauk Przyrodniczych UR, Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej oraz Koła Naukowego Fizyków UR.

Wśród tegorocznych uczestników, obok reprezentantów Rzeszowa (Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska), znaleźli się studenci i młodzi naukowcy afiliowani w Krakowie (Uniwersytet Jagielloński, Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Politechnika Krakowska), Lublinie (Politechnika Lubelska), Łodzi (Uniwersytet Łódzki), Katowicach (Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska), Gdańsku (Politechnika Gdańska) oraz Przykarpackim Uniwersytecie w Iwano-Frankowsku na Ukrainie.

Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników w formie wykładów oraz posterów.

Liczymy na kontynuację niniejszej serii konferencji, jako że widzimy, ile radości daje możliwość spotkań studentów i doktorantów z różnych ośrodków naukowych.

Serdecznie zapraszamy za rok!