Co dalej z Lisią Górą?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla mieszkańców miasta i studentów, które poprowadzi dr hab. Andrzej Bobiec prof. UR z Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska KNP UR.  Warsztaty mają na celu wypracowanie rekomendacji do zagospodarowania rezerwatu Lisia Góra.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rzeszowski jako patron naukowy Rezerwatu "Lisia Góra "oraz Fundacja Będzie dziko.

Jeśli podziwiasz piękno Rezerwatu „Lisia Góra”: wypoczywasz, spacerujesz, jeździsz na rolkach, rowerze, bawisz się z dziećmi, czy spotykasz ze znajomymi lub w innej formie korzystasz z jego najbliższej okolicy, to organizujemy spotkanie na którym nie powinno Cię zabraknąć.

Przedstawimy na nim najważniejsze fakty przyrodnicze i historyczne, jak również alternatywne koncepcje ochrony „Lisiej Góry”. Spotkanie będzie miało charakter grupowych warsztatów z udziałem naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego, sprawującego naukowy patronat nad tym obiektem.

Wspólnie przeprowadzimy tzw. analizę SWOT (mocnych i słabych stron, możliwości i zagrożeń) sposobów ochrony rezerwatu. Ta niezwykle prosta, demokratyczna, nie wymagająca przygotowania specjalistycznego metoda, pozwoli na możliwie pełną ocenę istniejącego stanu i potencjału rezerwatu, a wyniki naszej kolektywnej pracy poznamy jeszcze przed końcem spotkania.

Będzie to jakościowe i ilościowe porównanie przedstawionych scenariuszy, z możliwie wszystkimi „za” i „przeciw”.

Zamiarem organizatorów jest dostarczenie argumentów decydentom - Urzędowi Miasta, Zarządowi Zieleni Miejskie, oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie - dzięki którym decyzje i działania dotyczące Lisiej Góry byłby możliwie najlepsze.

DATA: 13.06.2024  | GODZINA: 16:30-19:00  | MIEJSCE: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Zelwerowicza 4, bud. D, sala 131