Ekspedycja naukowa studentów architektury krajobrazu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W dniach 26-28 kwietnia br. studenci 2 i 3 roku architektury krajobrazu uczestniczyli w ekspedycji naukowej do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w ramach której przeprowadzali badanie kwestionariuszowe wśród turystów Bieszczadzkiego Parku Narodowego, dotyczące wpływu przyrodniczych terenów chronionych na zdrowie i dobrostan człowieka. Celem badań było zapoznanie się z formami aktywności fizycznej podejmowanymi przez turystów Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz wynikającymi z nich korzyściami dla zdrowia. W trakcie ekspedycji udało się zrealizować ponad 300 kwestionariuszy.

Opiekunami merytorycznymi były: dr inż. arch. kraj. Agata Gajdek & dr inż. Anita Poradowska z Pracowni Architektury Krajobrazu