Konferencja Prorektorów ds. Nauki Oraz Kierowników Biur Nauki Uczelni Przyrodniczych i Rolniczych

W dniach 13-14 maja 2024 r. w UR odbyła się Konferencja Prorektorów ds. Nauki Oraz Kierowników Biur Nauki Uczelni Przyrodniczych i Rolniczych. Jednym z punktów programu była podzielenie się doświadczeniami uczelni dotyczącymi realizacji programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości. Prof. dr hab. Jerzy Jaroszewski, Przewodniczący KRUPiR, przedstawił doświadczenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który w 2023 roku ponownie został beneficjantem tego programu. Uczelnia ta otrzymała wsparcie dyscyplin z dziedziny nauk rolniczych i weterynaryjnych. Kolejno zabrała głos Pani prof. dr hab. przedstawiając doświadczenia Uniwersytetu w tym zakresie szczegółowo omawiając Plan Doskonałe Podkarpacie - kompleksowe badania środowiska w Uniwersytecie Rzeszowskim na rzecz regionu. Podobne wsparcie utrzymały Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.