Szkolenie pn. Efektywna komunikacja

W dniu 19 czerwca 2024 r. w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się szkolenie pn. Efektywna komunikacja, które przeprowadziła doświadczona  coach i trenerka w zakresie psychologii negocjacji, komunikacji i elastycznego życia, pani Izabela Zych.

Szkolenie zostało zorganizowane przez UR w ramach działań w Planie Doskonałe Podkarpacie – kompleksowe badania środowiska w Uniwersytecie Rzeszowskim na rzecz regionu, który jest realizowany w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości”.

W warsztatach wzięło udział 25-ciu pracowników Kolegium Nauk Przyrodniczych UR. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się z efektywnymi metodami pracy w projektach, w tym metodami komunikowania się na płaszczyźnie zespół – lider zespołu. Poznali cechy różnych typów osobowości, z którymi mogą spotkać się w trakcie pracy w projektach.

Ponadto, mieli możliwość wykonywania ćwiczeń w grupie i indywidualnie oraz zadawania pytań dotyczących rozwiązywania problemów w trakcie pracy w zespole, w tym zespole projektowym. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach zadania nr 3 Planu - Wspieranie rozwoju i awansu zawodowego oraz tworzenie warunków do nawiązywania współpracy i wymiany myśli naukowej.