Udział w Międzynarodowej Konferencji pn. „48th Annual Conference on Yeasts”

W dniach  14-17 maja 2024 roku w Smolenicach w Słowacji odbyła się kolejna edycja Międzynarodowej Konferencji pn. „48th Annual Conference on Yeasts” organizowanej przez Komisję ds. Drożdży Towarzystwa Mikrobiologicznego, Instytut Chemii Słowackiej Akademii Nauk i Słowacki Uniwersytet Techniczny. Program Konferencji zawierał min. sesje związane z: Yeast Diversity and Interactions, Biotechnology of Yeasts, Molecular and Cell Biology of Yeasts. A w konferencji wzięli udział naukowcy z całego świata, reprezentujący ośrodki badawcze w Hiszpani, Włoszech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Grecji i Danii.

Główny organizator konferencji zaprosił do wystąpienia ustnego, jako prelegenta, pracownika Instytutu Biotechnologii UR, panią dr hab. Małgorzata Kus-Liśkiewicz, prof. UR. Pani profesor zaprezentowała wykład pn.” Yeast cell factories for bio-based material production” wpisujący się w nurt interdyscyplinarnych badań prowadzonych z wykorzystaniem modelowego organizmu, drożdży. Współautorami przedstawionych wyników badań byli między innymi studenci i absolwenci Instytutu Biotechnologii; Justyna Milan, Barbara Smoliniec, Justyna Gaweł. Udział w tym wydarzeniu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości (RID).