Spotkanie z ekspertami sektora biznesowego 12 czerwca 2024 r.

Samorząd Studencki Kolegium Nauk Przyrodniczych UR serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu gościnnym z przedstawicielami POLSA Polska Agencja Kosmiczna „Poznajmy Kosmos...’’ Jak ramach cyklu Spotkań z Ekspertami Sektora Biznesowego.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 14:00-16:00, w budynku A0.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego jak i do osób zainteresowanych.

Jest  to inicjatywa mająca na celu stworzenie płaszczyzny, w której studenci i osoby zainteresowane mogą wymienić się wiedzą i doświadczeniem z zaproszonymi prelegentami z wybranej branży.

Obecna edycja ma na celu przybliżenie uczestnikom branży kosmicznej. Przekazanie kluczowych kompetencji studentom, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej w sektorze kosmicznym.

Skupiając się na kształtowaniu umiejętności przyszłości oraz wspieraniu rozwoju w biznesie, koncentrujemy się na aspektach kreowania własnej ścieżki życiowej, poznania sektora kosmicznego oraz perspektywy rozwoju międzynarodowego.

Gościnnie prelegentami tej edycji są: Michał Pilecki, Hubert Gross oraz Wojciech Cyran z POLSA Polska Agencja Kosmiczna.

Wojciecha Cyran – Starszy specjalista, Departament Obserwacji Ziemi (OT Rzeszów). W Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedzialny administrowanie platformą Narodowego Systemu Informacji Satelitarnej. Podczas spotkania zaprezentuje Narodowy System Informacji Satelitarnej (NSIS).

Hubert Gross – Inżynier lotnictwa zainteresowany nauką i projektowaniem maszyn. Członek Legendary Rover Team – zespołu konstruującego analog lazika marsjańskiego. Podczas spotkania zaprezentuje  jakie aktywności podejmowane podczas studiów pomogą nabrać umiejętności potrzebnych do założenia startu-pu w sektorze kosmicznym.

Michał Pilecki – Dyrektor Oddziału Terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie, odpowiedzialny za realizację działań POLSA w południowej części Polski. Podczas spotkania zaprezentuje europejskie partnerstwo EU SST, w które zaangażowana jest Polska Agencja Kosmiczna - jakie są powody jego zawiązania, jakie potrzeby realizuje, jakie usługi świadczy.

Wypełnienie formularza uczestnictwa jest jednoznaczne z wyrażeniem chęci uczestnictwa w spotkaniu.

Formularz uczestnika: https://forms.gle/fqf2GJYdMwcVDM6UA