Finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Podatkowego dla studentów Eye On Tax

Dnia 18 stycznia 2023 roku w Warszawie odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Podatkowego dla studentów Eye On Tax, organizowanego przez firmę EYP.

Uczestniczył w nim student II roku FiR IEiF, członek Koła Naukowego „Interkreator” Jan Sobuś

Przed zakwalifikowaniem się do finału Janek z sukcesem przeszedł I i II etap konkursu. W pierwszym etapie uczestnicy musieli się zmierzyć z testem z zakresu prawa podatkowego, rozwiązać anglojęzyczny kazus podatkowy oraz odwiedzić wybrany sąd administracyjny i przygotować sprawozdanie z odbywającej się tam rozprawy dotyczącej sporu pomiędzy podatnikiem a organami skarbowymi. Do pierwszego etapu przystąpiło ponad 1000 uczestników, z których około 300 zostało zakwalifikowanych do etapu drugiego. W ramach drugiego etapu odbyły się warsztaty online z zakresu różnych podatków prowadzone przez doradców podatkowych z firmy EY. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy mieli za zadanie wybrać dwa kazusy nawiązujące do tematyki warsztatów, rozwiązać je i odesłać rozwiązanie do oceny. Najlepszych 48 uczestników zostało zakwalifikowanych do finału i podzielonych na dwanaście czteroosobowych zespołów, które miały rywalizować o zwycięstwo w konkursie. Finał obejmował przygotowanie prezentacji ustnej na wyznaczone zagadnienia z zakresu prawa podatkowego, a także zespołowe rozwiązanie testu. Dwa najlepsze zespoły walczyły potem o zwycięstwo w symulowanej rozprawie sądowej. Niestety, zespołowi, którego członkiem był nasz student, nie udało się zakwalifikować do najlepszej dwójki zespołów.

Janek, mimo niepowodzenia w finale, uważa, że udział w konkursie przyczynił się do znacznego poszerzenia jego wiedzy na temat podatków i za rok planuje spróbować szczęścia w kolejnej edycji Eye On Tax.

Udział w takim konkursie może być dla każdego studenta szansą na zdobycie nowych wiadomości i umiejętności, a także na cenny wpis w CV, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich studentów naszej uczelni do udziału w tego typu przedsięwzięciach.

Gratulujemy naszemu studentowi dojścia do finału i życzymy mu osiągnięcia sukcesu w kolejnej edycji konkursu!