Finał konkursu Audit OdyssEY

W dniu 11 maja bieżącego roku w Warszawie odbył się finał konkursu Audit OdyssEY. Jest to organizowany już po raz ósmy konkurs dla studentów z zakresu audytu finansowego.

W finale konkursu wystąpił student II roku FiR  - JAN SOBUŚ, który jest członkiem Sekcji Ekonomii Rozwoju Koła Naukowego Ekonomistów „Interkreator”. Znalazł się on wśród 40 najlepszych uczestników, których wyłoniono spośród około 2000 zgłoszonych do konkursu. Pierwszy etap obejmował rozwiązanie testu z zakresu rachunkowości złożonego z 15 pytań. W etapie drugim uczestnicy zostali losowo podzieleni na zespoły. Zadaniem każdego zespołu było rozwiązanie trzech case’ów biznesowych opracowanych przez zespół audytu EY. Wymagało to znajomości krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości, a także biegłego posługiwania się Excelem. Do Wielkiego Finału zakwalifikowano 10 najlepszych zespołów. Rozgrywka finałowa polegała na przygotowaniu strategii badania audytowego znanej giełdowej spółki. W trakcie rywalizacji uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami analitycznymi oraz umiejętnością prowadzenia rozmów z klientem. Niestety, zespołowi, w którym był Janek, nie udało się stanąć na podium. Mimo to konkurs pozwolił mu rozwinąć umiejętności w zakresie zagadnień związanych z audytem i był cenną lekcją. A okazja do rewanżu nastąpi już za rok.

W konkursie Audit OdyssEY oraz w innych konkursach organizowanych przez EY takich jak: EYe On Tax i EY Financial Challenger wziąć udział może każdy zainteresowany student. Konkursy te są narzędziem rozwoju, okazją do zdobycia cennego doświadczenia, a także możliwością zawarcia nowych znajomości.

Serdecznie gratulujemy naszemu Finaliście!