III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Finanse, Innowacyjny Rozwój i Bezpieczeństwo Ekonomiczne"

W dniach 16-17 czerwca 2024 r. Katedra Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Katedra Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowały III Ogólnopolską Konferencję Naukową „Finanse, Innowacyjny Rozwój i Bezpieczeństwo Ekonomiczne”, która zorganizowana była hybrydowo, tj. online i stacjonarnie. Przewodniczącą Rady Naukowej była prof. dr hab. Anna Szelągowska, Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wiceprzewodniczącym był prof. dr hab. Jerzy Kitowski, Kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Rzeszowskiego, natomiast Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był dr Wojciech Lichota z Katedry Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konferencji udział wzięło łącznie 60 osób reprezentujących środowisko naukowe, przedsiębiorców i praktyków. Goszczono przedstawicieli 12 Polskich i Ukraińskiej uczelni. Wygłoszono 30 referatów z zakresu m.in. finansów i bezpieczeństwa ekonomicznego.

Konferencja objęta została patronatem JM prof. dr. hab. Sylwestra Czopka Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz JM prof. dr. hab. Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przy współudziale studentów Sekcji Analizy finansowej Koła Naukowego Liderzy Biznesu. Partnerem Konferencji była Huta Stalowa Wola S.A.