Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa ICSIMAT 2023

Uniwersytet Rzeszowski był współorganizatorem jubileuszowej X Międzynarodowej Konferencji Naukowej ICSIMAT 2023, która odbyła się w dniach 22-26 września 2023 roku w Grecji. Głównym organizatorem konferencji był University of West Attica w Atenach, współorganizatorami: Uniwersytet Rzeszowski (Polska), Hellenic Republic Ministry of Tourism (Grecja), Ministry of Tourism Republic of Indonesia (Indonezja), Hamburg School of Business Administration (Niemcy), Cardiff Metropolitan University (Wielka Brytania), Instituto Politécnico Nacional (Meksyk), State University of New York at Oswego (Stany Zjednoczone).

Do współorganizacji konferencji zostali zaproszeni pracownicy Katedry Ekonomii i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych z Instytutu Ekonomii i Finansów UR. Dyrektor Instytutu dr hab. Ryszard Kata, prof. UR oraz Kierownik Katedry dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz, prof. UR weszli w skład Komitetu Naukowego, natomiast mgr Radosław Pyrek był członkiem Komitetu Organizacyjnego konferencji.

Konferencja miała na celu stworzenie międzynarodowej przestrzeni do interdyscyplinarnej debaty naukowej nt. wyzwań i problemów współczesnej gospodarki światowej. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, jak również reprezentanci środowiska biznesowego.

Społeczność ICSIMAT obejmuje znanych na całym świecie naukowców i przedstawicieli biznesu, którzy od wielu lat prowadzą owocną współpracę. Gośćmi specjalnymi byli profesor Cleopatra Veloutsou, Uniwersytet w Glasgow, Szkocja, która wygłosiła referat na temat budowania marki oraz dr Elizabeth Mestheneos, fundator stowarzyszenia 50+Greece, która przedstawiła referat dotyczący silver economy w turystyce.

Podczas obrad konferencyjnych Uniwersytet Rzeszowski reprezentowali pracownicy Instytutu Ekonomii i Finansów: dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz, prof. UR oraz mgr Radosław Pyrek, którzy  zaprezentowali referat na temat Workers' Competencies in the Context of the Industry 4.0. The case of Poland; dodatkowo prof. UR Anna Barwińska Małajowicz poprowadziła jedną z sesji tematycznych.

Współorganizacja konferencji była pokłosiem współpracy naukowej nawiązanej przez pracowników Katedry Ekonomii i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych z University of West Attica w Atenach. Inicjatorem i pomysłodawcą konferencji ICSIMAT 2023 jest prof. Androniki Kavoura, która w tym roku już po raz dziesiąty organizowała jubileuszową Konferencję ICSIMAT 2023.

Więcej informacji: https://icsimat.com/

10th  International Conference on Strategic Innovative Marketing and Tourism (ICSIMAT2023)

The 10th Anniversary International Conference on Strategic Innovative Marketing and Tourism ICSIMAT held in Grecce from 22 to 26 September 2023 has concluded its work, having left a legacy of scientific, business and cultural experiences to the delegates for the island of Zakynthos. More than 50 universities are under the auspices of ICSIMAT. University of Rzeszow is among them. Professor Androniki Kavoura, Department of Business Administration, University of West Attica chairs the conference. The originality of the conference lies in the marriage of academic and business activity, which is the modern trend internationally.

Professor Anna Barwińska-Małajowicz was one of the session chairs during the Conference. Professor Anna Barwińska-Małajowicz and MSc Radosław Pyrek gave a speech on Workers' Competencies in the Context of Industry 4.0. The Case of Poland.

The conference was attended by special guests. Professor Cleopatra Veloutsou, University of Glasgow, Scotland gave a keynote speech on Branding  and Dr Elizabeth Mestheneos, a founding member of 50+Greece was invited to speak about older people and tourism.

More information about the conference can be found on the website https://icsimat.com/