Konkurs FINSIM Liga Akademicka 2022/2023

W dniu 6.06.2023 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - zdalna sesja finałowa Konkursu FINSIM Liga Akademicka 2022/2023. Uniwersytet Rzeszowski reprezentował zespół studentów kierunku Finanse i Rachunkowość w składzie: Jeremi Ćwikliński, Izabela Wilk, Krystian Świerczek, Dawid Bieńko i Michał Sarna, którzy tworzyli Zarząd Tezeusz Bank S.A.

W tej edycji konkursu uczestniczyło 10 zespołów-banków, grupujących 50 studentów, reprezentujących 9 polskich uczelni.

Konkurs odbywał się w okresie grudzień 2022 – maj 2023 i miał on postać gry symulacyjnej on-line z zakresu zarządzania bankiem. Celem każdego zespołu była maksymalizacja kursu akcji banku. Studenci byli zobowiązani do podjęcia dwóch decyzji próbnych oraz ośmiu konkursowych.

Po zaciętej rywalizacji zespół reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski zajął 5. miejsce.