Międzynarodowa Studencko - Doktorancka Konferencja Naukowa „Challenges of Transborder Economics”"

Szanowni Państwo,

W imieniu Koła Naukowego UR Liderzy Biznesu, działającego przy Instytucie Ekonomii i Finansów UR oraz Stowarzyszenia IAESTE Politechnika Rzeszowska, chciałbym serdecznie zaprosić do uczestnictwa w Międzynarodowej Studencko - Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Challenges of Transborder Economics”.

Będę zobowiązany za promocję wydarzenia wśród studentów podczas zajęć i zachęcenie ich do przygotowania referatu oraz udziału jako słuchacze. W trakcie konferencji planujemy także prelekcje ekspertów. Dla studentów będzie to świetna okazja, aby posłuchać wartościowych wystąpień oraz sprawdzić się w roli prelegentów. Również studenci przebywający w Uniwersytecie Rzeszowski w ramach wymiany zagranicznej mogą skorzystać z paneli lub przygotować wystąpienie w języku angielskim.

Niniejsze wydarzenie obędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia 2024 r. godz. 9:00 w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, aula C5, (Mieczysławy Ćwiklińskiej 2, 35-601 Rzeszów).

Ramy tematyczne obejmują:

• Ekonomia i finanse
  • Zarządzanie
  • Kierunki rozwoju rynków finansowych
  • Wyzwania finansów osobistych
  • Międzynarodowe aspekty analfabetyzmu finansowego
  • Polityka finansowa w obliczu kryzysów
  • Teorie ekonomii a praktyka gospodarcza
  • Ekonometria i statystyka w naukach społecznych
  • Strategie ekspansji na rynki międzynarodowe
  • Strategie minimalizacji ryzyka
  • Analiza danych i sztuczna inteligencja w podejmowaniu decyzji

Link do rejestracji dla prelegentów oraz słuchaczy: https://forms.office.com/e/EEELNnpM49

Na zgłoszenia czekamy do 14 Kwietnia 2024 r. W zgłoszeniu prelegent powinien podać tytuł referatu oraz abstrakt (150-200 słów) w języku angielskim. Wystąpienie powinno trwać 10 minut.

Język konferencji: angielski/polski (wybrane panele)

Konferencja obejmie sesję plenarną w formie hybrydowej oraz sesje tematyczne w formie online:

• 25.04.2024 – Sesja plenarna - stacjonarna dla mówców i hybrydowa dla słuchaczy. W ten dzień odbędą się także prelekcje ekspertów.
  • 26.04.2024 – Sesja panelowa – online (MS Teams).

Prezentujący referaty podczas Konferencji będą mieli możliwość publikacji pełnego tekstu w języku angielskim w czasopiśmie „Transborder Economics – International Journal on Transborder Economics, Politics and Statistics”.

W trakcie konferencji przewidziano także konkursy dla prelegentów oraz publiczności zgromadzonej stacjonarnie.

Zapraszamy także do kliknięcia „wezmę udział” w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1lYqV8C59

Strony organizatorów:

Wszelkie pytania dotyczące Konferencji i udziału studentów proszę kierować pod adres: hlesniak@ur.edu.pl