Ogólnopolska Konferencja InveStudent

W dniu 26.05 w Instytucie Ekonomii i Finansów UR odbyła się Ogólnopolska Konferencja InveStudent - "Inwestycje i rynek finansowy: perspektywa studenta na teoretyczne i praktyczne aspekty", która została zorganizowana przez Koło Naukowe Liderzy Biznesu.
W mury naszej uczelni zawitali zaproszeni goście oraz wielu studentów, aby razem obradować nad inwestowaniem i rynkiem finansowym.

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia pana Krzysztofa Ostafińskkiego, który przedstawił temat “Oszczędności - Twój pierwszy krok do finansowej niezależności”.
Następnie Pan Rafał Nowak zaznaczył wagę stresu w życiu studenta i inwestora w wystąpieniu „Psychodietetyczne podejście do walki ze stresem według autorskich metod Rafała Nowaka”.
W kolejnym wystąpieniu Pan Paweł Ligęska poszerzył horyzonty studentów na rynek nieruchomości przedstawiając temat "Młodzi milionerzy kreowani przez rynek nieruchomości".
Po krótkiej przerwie pan Marcin Podlacki w niezwykle merytorycznym i fachowym wystąpieniu odpowiedział na następujące pytania „Dlaczego w ogóle inwestować? Czy żeby zarabiać trzeba być inwestorem zawodowo? Jakie pułapki mogą czekać na początkujących? Edukacja giełdowa i inwestowanie a codzienne życie”.
Ostatnim gościem specjalnym był pan Dariusz Baran, który w porywający sposób opowiedział o bardzo ważnym z perspektywy studenta zagadnieniu jakim jest „Wpływ zdolności kredytowej na rynek finansowy”

Po sesji eksperckiej odbyła się sesja studencka, podczas której studenci mogli przedstawić swoje badania, spostrzeżenia oraz doświadczenia związane z rynkiem finansowym. Scena auli C5 została przeniesiona w świat wirtualny, gdzie spotkali się przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W sesji tej uczestniczyli także reprezentanci kadry naukowej, doktoranci oraz absolwenci.

W tej sesji odbył się także konkurs wystąpień studenckich, w trakcie którego komisja konkursowa oceniła wystąpienia.
Klasyfikacja konkursowa prezentuje się następująco:

1 miejsce - Dorota Kupiec i Izabela Wilk
2 miejsce - Jakub Machowski
3 miejsce - Łukasz Smycz

Wielkie Gratulacje dla zwycięzców, ale i wszystkich prelegentów, którzy zwiększyli studencki kapitał wiedzy swoimi wystąpieniami.

Partnerami konferencji byli:
Deloitte CE Business Services Center