Ogólnopolski Konkurs z Prawa Podatkowego

Dnia 18 kwietnia 2023 roku w Lublinie odbył się finał organizowanego przez ELSA Lublin Ogólnopolskiego Konkursu z Prawa Podatkowego.

Konkurs został objęty patronatem m. in. przez Ministerstwo Finansów, Bank BNP Paribas, oddział lubelski Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Prezydenta Miasta Lublina.

W finale konkursu I miejsce zajął Jan Sobuś, student kierunku FiR w IEiF, członek Sekcji Ekonomii Rozwoju Koła Naukowego Ekonomistów „Interkreator”.

Droga Janka do zwycięstwa nie była łatwa. W pierwszym etapie konkursu musiał zmierzyć się z testem obejmującym 40 pytań z zakresu polskiego prawa podatkowego. Ze zgłoszonych do konkursu 161 osób wyłoniono najlepszą ósemkę, która wzięła udział w lubelskim finale. W finale zadaniem uczestników było przygotowanie analizy podatkowej swojej wymarzonej działalności gospodarczej i możliwie najlepsze zoptymalizowanie jej opodatkowania. Janek przygotował analizę podatkową przedsiębiorstwa Apuś, zajmującego się tworzeniem aplikacji mobilnych. W optymalizacji tej działalności zaproponował m. in. zastosowanie ulgi badawczo-rozwojowej, IP-Boxa i ulgi na innowacyjnych pracowników.

Wystąpienia uczestników oceniało jury złożone ze specjalistów w dziedzinie podatków - profesorów akademickich oraz przedstawicieli samorządu doradców podatkowych i Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. W finałowej rywalizacji oprócz Janka wystąpili uczestnicy reprezentujący Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wygrana w konkursie przyniosła naszemu studentowi nagrodę pieniężną oraz możliwość odbycia płatnych praktyk w dziale podatkowym Banku BNP Paribas. Przede wszystkim jednak była to okazja da wzbogacenie wiedzy i doświadczenia w zakresie zagadnień związanych z podatkami.
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie!

Udział w konkursach daje studentom możliwość ogromnego rozwoju, a osiągane sukcesy stanowią cenny wpis w CV, który z pewnością pomaga w spełnieniu przyszłych celów zawodowych.

Zdjęcie
Źródło: https://www.facebook.com/events/5520305074742330/permalink/5828029580636543