Round Table pt. European Inclusion of Ukrainian Students

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu Round Table pt. European Inclusion of Ukrainian Students, które będzie dotyczyć integracji ukraińskich studentów ze środowiskiem naszego Uniwersytetu.

W trakcie spotkania odbędzie się wymiana doświadczeń w zakresie umiędzynarodowienia społeczności akademickiej, ze szczególnym uwzględnieniem studentów z Ukrainy. Wydarzenie dotyczyć będzie zarówno obecnych, jak i przyszłych wyzwań związanych z napływem studentów z zagranicy.

Spotkanie, organizowane przez Zespół Projektowy przy Instytucie Ekonomii i Finansów, Kolegium Nauk Społecznych, odbędzie się w formie on-line na platformie MS Teams w dniu 15 maja 2024 r. (środa), o godz. 17.30.

Zgłoszenia – na adres mailowy: eius@ur.edu.pl – przyjmowane będą do dnia 13 maja 2024 r.

Po przesłaniu zgłoszenia zostanie do Państwa wysłany mail z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa oraz link do spotkania.

Dla uczestników przewidziano certyfikat uczestnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zespół Projektowy

Kontakt:
eius@ur.edu.pl

Opis Projektu

Międzynarodowy projekt pn. European Inclusion of Ukrainian Students realizowany jest przez Univerzita Mateja Bela w Bańskej Bystrzycy (Słowacja) wraz z partnerami: Uniwersytet Rzeszowski (Polska), Universitatea Ovidius din Constanta (Rumunia) oraz partnerem wspierającym Chernivtsi National University Yuriy Fedkovych (Ukraina).

Celem projektu jest identyfikacja wyzwań oraz dzielenie się doświadczeniami, w jaki sposób uniwersytety partnerskie projektu ustabilizowały i usprawniły procesy tworzenia bezpiecznego i integracyjnego środowiska dla studentów pochodzących z kraju ogarniętego wojną - Ukrainy. Cel projektu będzie osiągnięty poprzez stworzenie kompleksowej bazy danych na temat środowiska gospodarczego, zwyczajów społecznych, przepisów prawnych i różnic kulturowych. Wypracowane będą również narzędzia zorientowane na wsparcie integracji ukraińskich studentów ze studentami uniwersytetów partnerskich.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+, akcja: KA220-HED - Cooperation partnerships in higher education.

Więcej na temat projektu: