Wyróżnienie dla Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego na Konferencji w Tarnowie

W dniu 10 maja 2024 roku w Akademii Tarnowskiej odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Rola przedsiębiorczości w budowaniu potencjału regionalnego”. W wydarzeniu wzięli udział studenci z kół naukowych: Interkreator oraz Liderzy Biznesu, które funkcjonują przy Instytucie Ekonomii i Finansów.

Pod opieką mgra Radosława Pyrka, Uniwersytet Rzeszowski reprezentowały dwa zespoły
z Koła Naukowego Interkreator: Jakub Bosek i Igor Barnaś, referat nt. „Znaczenie dużych przedsiębiorstw w rozwoju regionu na przykładzie Grupa Azoty S.A.” oraz Kamila Powęska
i Adrian Bigda
, którzy przedstawili prezentację pt. „Specjalne Strefy Ekonomiczne jako przykład budowy potencjału regionalnego”. Koło Naukowe Liderzy Biznesu reprezentowała Paulina Pasierb z referatem pt. „Mapowanie talentów: Wykorzystanie zasobów ludzkich
w budowaniu potencjału przedsiębiorczego regionów

Wszystkie wystąpienia były oceniane przez jury konkursowe, które zwracało uwagę na takie aspekty jak: zawartość merytoryczna referatu, sposób wygłoszenia prezentacji, podjęta problematyka i jej zgodność z tematem konferencji czy też wykorzystanie czasu wystąpienia.

Prezentacje studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego zostały bardzo wysoko ocenione, a Jury podkreśliło ich wysoki poziom merytoryczny. Zespół w składzie Kamila Powęska i Adrian Bigda otrzymał wyróżnienie. Komisja konkursowa doceniła wagę tematu, sposób prezentacji oraz rzetelne przygotowanie prezentacji.

Dziękujemy SKN Manager działającemu w Akademii Tarnowskiej za zaproszenie na konferencję, która w tym roku zgromadziła studentów z Warszawy, Poznania Katowic, Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Krosna i Tarnowa.

Fot. SKN Manager Akademia Tarnowska, Radosław Pyrek (UR)