Dzień Otwarty Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego

15 grudnia 2023 odbył się Dzień Otwarty Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach wydarzenia zrealizowane zostały trzy główne inicjatywy: Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie na poziomie wojewódzkim (uczestniczyło 22 uczniów, laureatów poziomu szkolnego z całego regionu), dzień otwarty Instytutu Nauk o Polityce UR ze stoiskami służb mundurowych i Kół Naukowych INoP UR oraz akcja pisania listów Amnesty International. Dla uczestników wydarzenia zrealizowano wykład otwarty, nt. współczesnych konfliktów zbrojnych i zagrożeń dla Polski, który przeprowadzi kpt rez. dr hab. Maciej Milczanowski prof. UR. Na korytarzu INoP UR uczniowie szkół średnich mogli zapoznać się z ofertą i służbą w wojsku, policji oraz służbie więziennej, a także porozmawiać ze studentami o Uniwersytecie i wziąć udział w quizie przygotowanym przez studentów kół naukowych: Politologicznego, Human Rights i Bezpieczeństwa.

Wydarzenie to było dla Uczniów szansą dla planowania aktywności policealnej w różnych obszarach - od studiowania, służby w formacjach mundurowych, po zapoznanie się z działalnością humanitarną w ramach organizacji pozarządowych.