Płatne praktyki studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego

W ramach Kompleksowego programu rozwoju Uniwersytetu Rzeszowskiego (POWR.03.05.00-00.Z072/18) grupa 20 studentów III roku Bezpieczeństwa wewnętrznego odbyła od 2 stycznia do 31 marca 2023 roku staż w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Podczas stażu studenci poznali podstawy prawne i praktyczne zastosowanie zasad: ewidencji i ruchu muzealiów; współpracy z instytucjami zewnętrznymi (Policja, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Wojewódzki Konserwator Zabytków, Sądy, Prokuratura); ochrony fizycznej obiektów; transportu muzealiów; zarządzaniem bezpieczeństwem w przypadku zagrożeń terrorystycznych; przygotowań do prowadzenia działań ratowniczych; ewakuacji ludzi i zbiorów; ochrony dóbr kultury podczas konfliktów zbrojnych; konserwatorskiej ochrony zbiorów; bezpieczeństwa informatycznego; ochrony danych osobowych; obiegu dokumentów, czy instalacji urządzeń zabezpieczających w budynkach zabytkowych. Za udział w stażu każdy ze studentów otrzymał stypendium w wysokości 7 560 zł.