Poznajemy miasta. Pierwszy – Kraków!

Studenci I roku kierunku Studia miejskie i jednocześnie Koła Naukowego CityLab 27 listopada 2023 roku odwiedzili Kraków. Podczas wyjazdu uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Urzędu Miasta Krakowa oraz w spacerze badawczym ulicami miasta. Celem projektu pt. Mapujemy Kraków. Analiza działań podejmowanych przez władze miasta Krakowa w zakresie zrównoważonej rewitalizacji obszarów miejskich Koła Naukowego CityLab było poznanie specyfiki procesów rewitalizacji wdrażanej w Krakowie na terenie dzielnicy Zabłocie. Studenci spotkali się z pracownikami Referatu ds. Rewitalizacji Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi rewitalizacji, a także wyzwaniami i planami dalszego rozwoju. Podczas spaceru badawczego, studenci mieli okazję obserwować efekty rewitalizacji, a także specyfikę układu przestrzennego miasta. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Krakowa – Rynek Podziemny i poznanie niesamowitej historii miasta. Opiekę nad grupą podczas wyjazdu sprawowały dr Ewy Kubejko-Polańska z Instytutu Ekonomii i Finansów oraz dr Anna Kołomycew z Instytutu Nauk o Polityce. Był to pierwszy wyjazd z cyklu poznajemy miasta i z pewnością nie ostatni. Kolejne niebawem.