Wizyta przedstawicieli Universitatea din Oradea

12 lipca br. Pani prof. dr hab. Elżbieta Feret Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych oraz dr Paweł Majka z Instytutu Nauk Prawnych gościli w murach naszego Uniwersytetu, grupę pracowników wraz z Dziekanem Wydziału Prawa Conf. univ. dr. Cristianem MIHEȘ Universitatea din Oradea. Celem wizyty było omówienie przyszłorocznej współpracy naukowej, w tym wspólne przygotowanie konferencji oraz publikacji naukowych.

W tym roku akademickim we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim zorganizowane były dwie konferencje naukowe dla studentów oraz doktorantów także naszej Uczelni tj. Międzynarodowa Konferencja nt. "Rights and Freedoms to be protected in post-modern socjety" oraz "Law in the Age of Screen Dependency" (7th edition).

W planach przyszłorocznych są dwie konferencje naukowe: jedna w Rumunii w Oradei – związana z Ochroną praw człowieka, a druga w Polsce - związana z sytuacją migrantów realizowana w ramach projektu Regionalnej Inicjatywy Doskonałości "Migranci z Ukrainy w województwie podkarpackim. Implikacje społeczno-gospodarcze".

fot. Michał Święcicki