Aktualności / News

Dzień otwarty Uniwersytetu Rzeszowskiego - Instytut Psychologii

Dni Otwarte w Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniu 20 marca 2024 r. odbyły się Dni Otwarte w Uniwersytecie Rzeszowskim. Aktywnie uczestniczył w nich Instytut Psychologii. Na stoisku instytutu Psychologii przyszli maturzyści mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną związaną z kierunkiem studiów psychologia. W przygotowywaniu w stoiska brali udział wspólnie, „ramię przy ramieniu” pracownicy Instytutu oraz studentki I roku psychologii. Nawiasem mówiąc było przy tym sporo dobrej zabawy.

Zaprezentowaliśmy atrakcyjne materiały informacyjne, nasz biuletyn „Wgląd”, dorobek naukowy Instytutu. Nieocenione jednak okazały się rozmowy naszych studentek z uczestnikami  - były one najważniejszą i najbardziej interesującą formą przekazu. Trzeba zresztą naszym młodszym Koleżankom pogratulować, bo z tego zadania wywiązały się znakomicie.

Odbył się także warsztat pt. „Ogarnij emocje! Matura bez stresu”.  Niewątpliwie na czasie przed bliską już maturą…  Warsztat poprowadziły dr Małgorzata Marmola oraz dr Anna Wańczyk-Welc. W warsztacie wzięła duża grupa uczestników oraz nauczycieli, zaś materiały pomocnicze do warsztatu, pieczołowicie przygotowane przez nasze Koleżanki, cieszyły się dużym wzięciem.

Na tej imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć Koła Naukowego Instytutu Psychologii „Pro-Psyche” twórczo kierowanego przez dr Katarzynę Tomaszek oraz dr Annę Batory-Gindę. To prężnie rozwijające się Koło, przygotowało atrakcyjne stoisko, aktywnie wciągające uczestników Dni Otwartych w różne formy zabaw psychologicznych. Oczywiście odpowiadano także na wszystkie pytania zadawane przez uczestników Dni Otwartych.

Mamy nadzieję, że nasza oferta kierunku studiów okazała się atrakcyjna dla przyszłych maturzystów a wielu spośród nich wybierze kierunek psychologia w Instytucie Psychologii Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Do zobaczenia zatem!