Aktualności / News

Zapowiedź Seminarium Naukowego Koła Pro-Psyche: "Spektrum Autyzmu - dowiedz się więcej"

Scientific Seminar of the "Pro-Psyche" student research group

“Autism Spectrum - find out more”

Date: April 24, 2024, Zalesie Campus,  Room 131, building D9 at 4 Zelwerowicza Street, Rzeszów

Students of the "Pro-Psyche" research group at the Institute of Psychology invite to a scientific seminar entitled: Autism Spectrum - find out more, which will take place on April 24, 2024 at ul. M. Ćwiklińska (room 131, building D9). The main goal of the meeting is to expand knowledge about the functioning and difficulties faced by autism spectrum individuals. We cordially invite all people interested in this topic.

Seminarium Naukowe Koła „Pro-Psyche”

Temat: Spektrum Autyzmu  - dowiedz się więcej

Termin: 24.04.2024, sala 131, budynek D9, ul. A. Zelwerowicza 4

Studenci koła „Pro-Psyche”, działającego w Instytucie Psychologii, zapraszają na seminarium naukowe pt. Spektrum Autyzmu  - dowiedz się więcej, które odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku przy ul. A. Zelwerowicza 4 (sala 131, budynek D9). Głównym celem spotkania jest poszerzanie wiedzy na temat funkcjonowania i trudności z jakimi zmagają się osoby ze spektrum autyzmu. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Harmonogram wydarzenia

Godz.16.00 – rozpoczęcie seminarium, powitanie uczestników

Panel Ekspercki:

Godz.16.05-16.30

dr Tomasz Gosztyła wystąpienie pt. "Studentki i studenci w spektrum autyzmu na polskich uczelniach - wyzwania oraz możliwości i propozycje działań wspierających".

Godz.16.35-17.00

dr Anna Lenart wystąpienie pt. „Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu”

Godz. 17.05 – 17.20 przerwa

Panel Studencki:

Godz. 17.20 – 18.50.

1. Kamil Rylski-Juruś, Katarzyna Popowicz, „Wybrane koncepcje wyjaśniające funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu
  2. Marlena Wisz, Gabriela Bęben, „Nawiązywanie i utrzymywanie relacji interpersonalnych przez osoby ze spektrum autyzmu
  3. Kamila Pabiańska, Agata Jakubowska, „Funkcjonowanie kobiet ze spektrum autyzmu
  4. Wystąpienie przedstawiciela koła studenckiego URequal, "Relacje między autyzmem, a tożsamością płciową"
  5. Julia Barańska, Karolina Dżugan, „Zespół Aspergera u osób dorosłych
  6. Katarzyna Smyk i Lidia Matwij, "Autyzm oczami studentów"
  7. Wiktoria Grabowska i Wiktoria Wasik, "Wyzwania rodziny dziecka z ASD w perspektywie badań własnych"